Beieškant gyvenimo kelio

penktadienis, gruodžio 13, 2013

Jei nesunku, paimkit mane už rankos ir lyg per perėją praveskit pro šį gyvenimo etapą, kai nežinau nei ko tikėtis, nei ko norėti, nei kas laukia, nei kas gali nutikti, kai niekas jau nepasako "Atsargiai,  nenukrisk!", nes dabar jau galima tai daryti. Galima klysti, kristi, klupti, nes dabar esu lyg beklaidžiojanti siela, kuri bando surasti save, ir slapta laukianti, kol pasirodys mama bei švelniai pasakys: " Tu dar per maža." ir padarys tai už mane - suras kelią, kuriuo turiu eiti. 

Šią akimirką atrodo, kad daug galiu, kad daug moku. Norisi pabandyti ir to, ir kito. Jaučiuosi lyg snaigė blaškoma vėjo ir nieko negaliu padaryti - jis nepalyginamai stipresnis už mane. Bet, matyt, jis taip pat negali apsispręsti, nes vieną akimirką pučia mane į pietus, kitą - į šiaurę. Ir būčiau jam per amžius dėkinga, jei jis nupūstų mane ten, kur yra mano vieta. Nebūtinai ten gali žydėti gėlės, šviesti saulė, nes aš - snaigė - ilgai ten neištverčiau. Svarbu ten būtų gera. Ten būčiau laiminga, nes tai būtų mano kelias, kurio gale galėčiau ištirpti su šypsena. 

Bet jeigu ne? Jeigu tas nenuspėjamas gyvenimo vėjas nupūs mane ne ten? Jeigu veltui būsiu jam pasidavus ir nustojus su juo kovoti? Kas, jei nespėjus nė pasiekti pusiaukelės imsiu ir ištirpsiu, nes pavargsiu taip gyventi? 

Per daug klausimų kamuoja jauną mano galvą. Ir taip taip, žinau, klysti žmogiška, bet baimė klysti yra dar žmogiškiau. Tiesa, mane gelbėja optimizmas, kuris neleidžia baimei išplisti lyg gripo virusui žiemą. Ir dėka to, tikiu, kad rasiu tą kelią, kuriuo eidama išpildysiu svajones, įgyvendinsiu tikslus, sutiksiu dvikoję Laimę, būsiu laiminga ir kada nors, tolimoj ateity, matydama kitas kartas, man paslapčia vėl suskaus kojas kaip tada, kai ėjau, ieškojau ir klydau. 

Bet vis dėlto, jei nesunku, duok ranką ir eikim kartu. Bus drąsiau. 


Nusišypsokim gyvenimui ir jis mums nusišypsos, 
Ner.

Tau gali patikti

0 komentarai (-ų)

Nieko nėra maloniau nei gauti žodžių už perskaitytus žodžius.

Linkėjimus jau gavo: